Fiksuotos ar lanksčios elektros energijos kainos?

elektros linijos

Elektra – tai produktas, kuriuo naudojasi visi Lietuvos gyventojai. Kasdien nė nesusimąstome, kiek elektros iš tiesų išnaudojame. Dar blogiau, ko gero nė nesusimąstome kaip reikėtų gyventi, jeigu jos nebūtų. Šiandien esame pripratę laikyti elektros energiją savaime suprantamu dalyku. Tačiau už viską reikia mokėti.

Elektros energijos kainos, kurios papuošia Jūsų sąskaitą kiekvieną mėnesį priklauso ne tik nuo rinkoje vykstančių procesų, bet ir nuo Jūsų pačių.

Ne visi vartotojai žino, kad gali pasirinkti, kiek mokėti už elektrą. Lietuvoje egzistuoja fiksuotos ir lanksčios elektros kainos ir kiekvienas vartotojas pats gali pasirinkti, kokios kainos bus taikomos būtent jo išnaudotam elektros kiekiui.

Fiksuotos elektros kainos, norintiems pastovumo

Pastovi, arba kitaip fiksuota elektros energijos kaina yra tokia, kurios nesikeičia visą sutarties laikotarpį. Kiekvienas elektros vartotojas sudaro sutartį su savo elektros skirstytoju, kurioje yra numatyta elektros energijos kaina, kurią vartotojas mokės už gaunamą elektros energiją. Fiksuota kaina veikia tarsi banko indėlis su pastoviomis palūkanomis. Kad ir kokie procesai vyktų rinkoje, Jūs už elektrą visada mokėsite tą patį mokestį, jei pasirinksite tokio tipo sutartį.

Kintanti kaina

Lanksčios kainos tarifas yra tiesiogiai priklausomas nuo pokyčių, vykstančių biržoje ir pirminių elektros gamintojų. Kasmet stebime, kaip keičiasi kainos, priklausomai nuo to, kaip vyko darbai visus metus. Kartais elektros kaina pasibaigus metams padidėja, kartais sumažėja. Todėl žmonės, renkasi lanksčius tarifus tarsi savotiškai rizikuoja. Priklausomai nuo to, kokie pokyčiai dėsis rinkoje, pasikeis ir jų sąskaitos už elektrą. Kodėl kaina rinkoje nestabili? Dažniausiai ji keičiasi dėl naftos, kitų gamtinių išteklių kiekio pokyčio, dėl įvykusių avarijų, patirtų nuostolių, pasikeitusių pardavimų.

Kas geriau?

Pasakyti, kurią sutarties kryptį rinktis, yra labai sunku. Norint apsispręsti, privalu tinkamai įvertinti savo išnaudojamus elektros kiekius, rinkos situaciją.

Visgi, dažniausiai buitiniai vartotojai renkasi lanksčios elektros energijos kainos principą. Taip yra todėl, kad jie naudojasi kiekviena proga, kuri leidžia elektrai atpigti. Taip žmonės turi šansą sutaupyti.

Tačiau įmonės ir itin daug elektros energijos išnaudojantys vartotojai dažniau renkasi fiksuotą sutartį. Dažniausiai taip yra todėl, kad juridiniai asmenys tiksliai planuoja savo metinį biudžetą ir numato konkrečią sumą tokiems mokesčiams. Tuo tarpu buitiniai vartotojai, sunaudojantys itin daug elektros, nenori rizikuoti ir pakilus kainoms prarasti daug pinigų.

Patiko tai ką sužinojote? Pasidalinkite naudingu turiniu socialiniuose tinkluose. Jūsų komentarai taip pat labai laukiami.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *