Relės dirbant namuose

reles

Kiekvienas užsiimantis statybos ir namų priežiūros darbais žino, jog be relės nepavyks tinkamai atlikti reikalingiausių darbų. Tai yra nedideli prietaisai, skirti kontaktui sukurti. Relės išjungia ir įjungia elektrinė grandinė atsiradus šilumai, mechaniniam, elektriniam ar kitam poveikiui. Dažniausiai relės naudojamos nedideliuose elektriniuose prietaisuose, skambučiuose, telefonų aparatuose, sirenose. Jų pagrindinis darbas išjungti arba įjungti elektros prietaisą.

Elektromagnetinis reles pasirinkimas

Tai bene populiariausio tipo reles, kurios dažniausiai jungia valdančiąją įmagnetinančią grandinę ir valdomąjį arba pagalbinį srovės šaltinį. Tokio tipo relės turi inkarą, kuris yra nutolęs, kuomet nejaučiama elektros srovė. Prietaiso veikimas priklauso nuo grandinės, nes relė pradeda veikti tik ją sujungus. Dirbant su šio tipo relėmis svarbu žinoti, kokioje padėtyje relė veikia, kokioje ne. Kuomet relė dirba kontaktai prisispaudžia ir taip sukuriama grandinė, tačiau jie turi būti gana judrūs, kad būtų galimybė grandinę išjungti. Dažniausiai šio tipo relės turi kelias konktaktines poras. Jų vidutinis darbo laikas yra 15- 50 milisekundžių.

Elektroninis reles variantas

Kuomet relės valdomos mažo pajėgumo variklio, joms įtaisomas lempinis stiprintuvas. Tokiu atveju naudojama magnetinė relė, kuri jungiama į stiprintuvo grandinę. Tokio tipo relės išsiskiria tuo, kad jų grandinėje nėra valdymo kontaktų, todėl reikia atkreipti dėmesį, jog mechaniškai išjungiant rites galima sukelti grandinės kibirkščiavimą.

Svarbiausia – saugumas

Dirbant su bet kokio tipo elektriniais prietaisais labai svaru užtikrinti, jog dirbtumėte pagal visus saugumo reikalavimus. Dirbant su relėmis pagrindiniai reikalavimai yra tokie:

  • Laiku atjungti elementus, jei juose prasideda nenormalus rėžimas ir pašalinti susidariusias to priežastis.
  • Laiku ir tinkamai atjungti neveikiančius elementus, kad nepažeistumėte kitų grandinės elementų.
  • Esant būtinybei, atjunkite visą elektros įrenginį nedelsiant.
  • Stebėkite, ar prietaisas neduoda ženklo, jog grandinėje kažkas sugedo.
  • Pagal poreikį naudokite srovinę apsaugą, distancinę ar diferencinę apsaugą

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *