Akmuo – kiekvieno interjero puošmena

akmens gaminiai

Akmuo yra pati pirma statybinė medžiaga žmonijos istorijoje. Jis simbolizuoja tvirtumą patikimumą ir ilgaamžiškumą. Akmuo civilizacijos istorijoje žmonėms teikė ne tik praktinę, bet ir kultūrinę ar net dvasinę naudą. Pakanka vien paminėti tokius šedevrus kaip Veneros ar Dovydo skulptūros, Parfenono šventykla ar Artemidės šventyklos kolonos. Šiomis dienomis akmeniui taip skiriamas nemažas dėmesys. Jis dažnai naudojamas atliekant išorinę pastatų apdailą, interjere akmens gaminiai puošia sienas, juo klojamas grindys, apipavidalinamos palangės, židiniai, kolonos. Akmuo yra ta medžiaga, kuri nesunkiai gali būti pritaikoma bet kokio stiliaus interjero bei eksterjero dizaine.

Skirtingos rūšies gamtos sukurtas akmuo turi individualių savybių, kurias milijonus metų formavo Žemė. Akmenys skiriasi įvairiomis savybėmis: formomis, mineraline sudėtimi, apdirbimo galimybėmis. Kaip statybinė bei apdailos medžiaga akmenys užima nepajudinamą poziciją. Jie gali būti naudojami bet kur ir derinami su bet kuria kita medžiaga. Originalūs akmens gaminiai pagyvins ir papuoš jau pabodusį sienų interjerą, į namus įneš ne tik kerinčio paslaptingumo, tačiau ir prabangos bei išskirtinumo akcentų.

Tobulėjančios šiuolaikinės technologijos leidžia apdirbti tiek akmens paviršių, tiek ir jo tūrį. Nepaisant akmens privalumų jis turi ir trūkumų: yra itin sunkus, gana brangus, reikalauja kruopštaus darbo. Norintieji to išvengti visuomet gali rinktis dekoratyvinį akmenį, kuris namus taip pat gali paversti jaukiu svajonių kampeliu. Dekoratyvinis akmuo yra lengvas, patvarus ir nesunkiai montuojamas. Dėl šių savybių jį galima klijuoti ant gipso kartono, medienos drožlių ar OSB plokščių, plytų mūro, betono blokų, taip pat kietos mineralines vatos.

Dekoratyvinis akmuo, gaminamas pagal naujausią ekologišką technologiją tampa visiškai panašus į natūralios išvaizdos akmenį. Jis itin tvirtas, bet ir neįprastai lengvas. Technologiškai apdirbti tokie akmens gaminiai išlaiko gerąsias natūralaus akmens savybes, tačiau jo kaina tampa kiekvienam prieinama. Ši medžiaga gaminama iš specialaus baltojo cemento, kuri nudažoma neigiamiems atmosferos poveikiams atspariais dažais. Tokiu būdu galima sukurti įvairiausias natūralų akmenį primenančias spalvas, formas, reljefus. Toks dekoras yra puikus būdas apsaugoti įvairius paviršius nuo purvo, pažeidimų, karščio ir šalčio. Dekoratyvinis akmuo yra viena iš nedaugelio medžiagų, nekeliančių papildomų reikalavimų nei dizaineriams nei architektams, nei būsto šeimininkams.

Daugiausia dekoratyvinis akmuo naudojamas lauko ir vidaus apdailai, t. y. fasadams ir pamatams, įvairioms pertvaroms bei kolonoms. Pastaruoju metu ypač populiaru tapo dekoruoti ir atskirus sienų fragmentus.

Taigi, akmuo ir akmens gaminiai yra puikiai panaudojami dekoruojant židinius, sienų elementus, kolonas ir pan. Grindims dažniausiai yra naudojamos šlifuotos akmens plokštės, o sienoms – juostelėmis skaldytas akmuo. Šiandien akmens rūšių įvairovė tokia plati, kad dažnam būna sunku išsirinkti. Norint išvengti greito dilimo ar trūkinėjimo, reikėtų atkreipti dėmesį į kiekvienos akmens rūšies chemines ir mechanines savybes. Rekomenduojama nesirinkti mūsų šalies gamtinei zonai nebūdingų, ypač kontrastingų ir ryškių akmens spalvų. Jos išvargins akis, todėl geriau ryškų akmenį naudoti tik kaip akcentą. Naudojant šią medžiagą pasitelkus šiek tiek fantazijos nesunku pagyvinti bet kokią erdvę. Akmuo padės sukurti tiek modernų, tiek ir klasikinį interjerą.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *