Kaip daromas Youtube SEO

seo paslaugosSEO – trys raidelės, kurios vis dar sukelia nemažai diskusijų ir susidomėjimo tarp verslininkų. Kaip padaryti, kad paieškoje jus rastų aukščiau už kitus? Atsakymą į šiuos klausimus turi SEO specialistai. Bet šiandien norime pakalbėti ne apie tai.

Pastarieji metai buvo labai svarbūs socialinių tinklų ir verslo srityje. Paaiškėjo, kad video klipai gali būti ne mažiau parduodantys, negu įmonės interneto puslapis. Bet iš karto iškilo viena rimta problema – kaip padaryti, kad Youtube video būtų randamas pakankamai gerai Youtube ir net Google paieškoje šalia kitų normalių tekstinių rezultatų? Čia jau patarti gali ne visi, nes tam reikia specifinių žinių.

Apie Youtube SEO kalbėjomės su Taurusmedia.lt atstovu Mantu. Jis papasakojo keletą labai įdomių dalykų ir pasidalino 3 esminiais patarimais kiekvienam verslui, kuris nori reklamuotis vaizdo formatu.

Išsamus aprašymas – esminis gero SEO bruožas

Kai įkeliate savo video klipą į Youtube kanalą (jų galima turėti kelis, todėl tai nėra priskiriama prie to pačio Google profilio), pirmiausia, kuo reikia pasirūpinti yra geru aprašymu. „Video apie mūsų įmonės veiklą“ – labai blogas aprašymas. Jis nieko nepasako, jis nekviečia lankytojų veikti. Kaip jį paruošti tinkamai?

  • 5-10 žodžių intriguojantis video pavadinimas, pageidautina su raktiniu žodžiu. Tikslaus raktinio nereikia – Google robotai supras, apie ką jis.
  • 5000 simbolių arba 600 žodžių video aprašymas. Tai labai ilgas tekstas – net visas Word puslapis, todėl reiktų gerai pagalvoti, ką jame parašyti. Bet kuriuo atveju erdvės turite tikrai pakankamai.
  • Pirmi 200 simbolių yra matomi visada. Juose turi būti esmė ir intriga, kad lankytojas norėtų spausti „Rodyti daugiau“ mygtuką ir atverti visą aprašymą.
  • Tekstas turi būti apie esmę, tačiau jame gali būti dalis, kurioje pateikiama informacija apie verslą ir nuorodos į kitus pardaviminius kanalus bei socialinius tinklus.

Kaip pasirašote video aprašymą, stenkitės jį patikrinti. Google nelabai mėgsta, kai per dažnai aprašymai yra redaguojami, tad venkite tokios praktikos. Čia ne skelbimai, kur pakeitus vieną raidę skelbimas rodomas sąrašo viršuje iš karto kaip neseniai atnaujintas.

#grotažymės (hashtag) vietoj raktažodžių

Jei norite į tekstą įterpti keletą raktažodžių, nepagailėkite laiko ir prieš juos pridėkite # ženklą. Beje, nepersistenkite. Tekste rekomenduotina panaudoti 5-7 grotažymes. Juk nenorite atrodyti, kaip šiukšlintojai.

Grotažymės yra skirtos video suradimui socialiniuose tinkluose. Be to jos iš karto aktyvios ir veda į Youtube paiešką. Dėl to kai kurias grotažymes reiktų padaryti unikalias, tinkančias tik jūsų įmonės veiklai apibūdinti. Ją paspaudę žmonės matys tik jūsų video. Venkite tokių grotažymių kaip #Youtube, #verslas, #pinigai ir t.t. geriau tegu tai būna #gerapaslauga, #kaipisprestiproblema ir t.t.

Nuorodos nuorodos, nuorodos…

Jau turb8t atsibodo visi tie SEO specialistai, kartojantys, kad turinys yra Karalius, bet be nuorodų apie jo karalystę niekas nežino. Deja, teks pasikartoti ir mums… Nežino iš tikrųjų. Geras aprašymas su grotažymėmis (raktažodžiais) dar nereiškia, kad video bus matomas plačiai ir lankomas gausiai. Reikia, kad video klipo nuorodos atsirastų internete. Tai geriausia padaryti įsidedant į savo ir partnerių puslapius. Nelabai svarbu, kad tai „nofollow“ nuorodos. Google jas tikrai fiksuoja ir supranta, kad tas video yra svarbus.

Beje, galima pridėti dar vieną patarimą – komentarai yra gerai. Tik juos valdyti reikia, nes SEO prasme jie daug naudos neneša, o žalos reputacijai atnešti gali. Geriau jau tikrinkite visus komentarus, kai tik šie yra parašomi.

Štai taip daromas Youtube SEO. Sudėtinga? Visai ne.

P.S. Šis jaunuolis turi kitą nuomonę apie Youtube SEO. Verta įsiklausyti.

 

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *