Elektros kaina atima žadą: specialistų patarimai, kaip sutaupyti

Lietuvoje nuolat kylant elektros kainoms, kas mėnesį elektros sąskaita gali atimti žadą. Vis dėlto, net ir tokioje situacijoje sutaupyti įmanoma. Ekspertai atsako, kaip.

1. Išjunkite kompiuterį

Kompiuteriai yra vieni didžiausių energijos vartotojų biurų pastatuose. Naktį išjunkite monitorių ir atsisakykite ekrano užsklandos. Šiuolaikinius kompiuterius galima įjungti ir išjungti daugiau nei 40 000 kartų. Pasirinkus išjungti naudojant ekrano užsklandą, kompiuterio eksploatavimo trukmė neturi įtakos. Taigi, taupykite savo pinigus ir išjunkite maitinimą!

2. Pasirinkite tinkamą apšvietimą.

LED lemputės yra efektyviausias apšvietimo pasirinkimas. LED lemputės sunaudoja 75 proc. mažiau elektros nei kaitrinės lemputės. Be gyvsidabrio, jie tarnauja maždaug 25 kartus ilgiau nei tradicinės kaitinamosios lemputės, todėl visada verta rinktis LED. Tai ekonomiška ir ekologiška – tai Jums parodys mažesnė elektros kaina!

3. Atjunkite tuščiosios eigos elektroniką.

Įrenginiai, tokie kaip televizoriai, mikrobangų krosnelės, skaitytuvai ir spausdintuvai, naudoja budėjimo režimo maitinimą, net kai jie išjungti. Kai kurie įkrovikliai ir toliau traukia nedidelį energijos kiekį, net kai jie yra prijungti (geras sprendimas yra tai, jei įkroviklis jaučiasi šiltas palietus). Tai reiškia, kad elektros kaina bus didesnė. Apsisaugokite nuo šios rizikos ir atjunkite elektroniką, kurios šiuo metu nenaudojate.

4. Būkite budrūs ir nepamirškite išjungti šviesos.

Ne paslaptis, kad elektros kaina būna didelė dėl per gausaus šviesų naudojimo. Šią bėdą išspręsti gana paprasta: tik vienas jungiklis ir viskas!

5. Rinkitės alternatyvius energijos šaltinius.

Suprantame, kad lengviau pasakyti nei padaryti, tačiau augančių kainų kontekste išties rekomenduojama pagalvoti apie atsinaujinančius energijos šaltinius, pavyzdžiui, saulės jėgainės įsirengimą ant savo namo stogo. Tai puikus pasirinkimas bet kokio klimato šalims, nes technologija yra taip ištobulėjusi, kad gali maksimaliai panaudoti gaunamą saulės energiją. Dar viena gera žinia – šiuo metu Lietuvoje yra taikoma pakankamai solidi kompensacija už saulės kolektorius, todėl Jums nereikės visko padengti savo lėšomis. Saulės energija yra saugi, ekologiška, nekenkianti aplinkai ir galite būti ramūs, kad elektros kaina Jums bus visiškai minimali.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *