Kaip MeistroKodas šiltnamis Klasika paruošiamas naujam sezonui?

šiltnamis

šiltnamis Lauke ištirpus paskutiniam sniegui vis daugiau žmonių pagalvoja, kad laikas pradėti ruoštis sodinimo sezonui. Anksčiau nei dirbame žemę lauke, reikia pasiruošti augalų namų paruošimą sodinimui. Šiuo atveju kalbame apie šiltnamius, būtent kuriuose pirmiausia ir pradeda augti augaliukai, kuriais mes gardiname savo maistą.

MeistroKodas šiltnamis Klasika naujam sezonui paruošiamas taip pat atidžiai, kaip ir įprasta žemė, kurioje vėliau sodiname bulves ar sėjame morkas. Žinoma, tam tikrų taisyklių žinojimas padės paruošimą padaryti efektyvesniu ir atnešančiu jums daugiau naudos.

  1. Rekomenduojame reguliariai pakeisti žemę. Jei jūsų šiltnamis yra ilgalaikis ir jo kas metus neperkeliate vis į kitą vietą, tuomet siūlome paprasčiausiai atsivežti naujos, dar mineralų kupinos žemės.
  2. Kelias dienas prieš šiltnamyje sodinant augalus mes jums rekomenduojame žemė palaistyti karštu vandeniu. Taip suaktyvinamos visos naudingos medžiagos.
  3. Jei jūsų šiltnamis yra gana didelis, tuomet mes jums rekomenduojame įsirengti labai patogią drėkinimo sistemą. Visos vasaros metu žemė turi būti pūri ir lengvai drėgna, tad labai didelės teritorijos porą kartų per parą jums palaistyti nepavyks. Tokiu atveju geriau dar prieš sodinant augalus palengvinti sau darbą.
  4. Svarbu apgalvoti ir visas smulkmenas, kurios yra susijusios su vėdinimo sistema. Žinoma, tai vėlgi procesas, kurį reikėtų įgyvendinti dar prieš pradedant sodinti augalus. Apskritai, apie vėdinimo sistemą šiltnamiuose reikia mąstyti dar tuomet, kai statote karkasą. Palikite angas langams arba padarykite stoglangius.
  5. Siūlome šiltnamyje turėti ir mažą kampelį, kuriame galėtumėte auginti humusą. Tai natūrali trąša, kurią gamina sliekai. Tokiu atveju reguliariai galėsite pamaitinti žemę, kuri jums dovanoja augalus.
  6. Kiekvienam augalui rekomenduojame paruošti po jam gyventi skirtą duobutę. Paprasčiausiai, aplink šakneles palikite šiokį tokį įdubimą. Tai padės augaliukus paprastai ir patogiai palaistyti ir vanduo neišbėgs į šalis.

Meistrokodas šiltnamiai turi būti ruošiami atsižvelgiant į tai, kas įprastai juose bus sodinama. Vieni augalai reikalauja kur kas daugiau šilumos nei kad kiti, tad tokiu atveju rekomenduojama įsitaisyti ir prietaisą, kuris galėtų prižiūrėti ir reguliuoti temperatūrą šiltnamyje. Kiti – labiau mėgsta drėgmę, tad variantas turėti paprastą ir patogią drėkinimo sistemą yra labai naudingas. Ypač tai aktualu kuomet kalbame apie gėles. Pastarosios dažniausiai yra kur kas lepesnės nei įprastai augalai, tad joms ir tenka skirti daug daugiau dėmesio ir tuo pačiu papildomų prietaisų, kurios gali paskatinti pastarąsias augti kur kas intensyviau.

Kokia medžiaga gali būti naudojama šiltnamio statyboms:

  • Plėvelė dažniausiai pasirenkama, kuomet statomas šiltnamis reikalingas tik vienam sezonui.
  • Stiklas kiek brangesnis pasirinkimas, tačiau gebės jums tarnauti net kelerius metus.

Kokia šiltnamio forma yra geriausias pasirinkimas?

Viskas priklauso nuo to, kokioje vietoje statysite ir kokie greta esantys pastatai gali užstoti saulę. Konsultacija su profesionalu visada jums padės rasti geriausią variantą.

  • Kupolas. Tai vienas iš dažniausių pasirinkimų, kuris orientuotas į itin aukštus, dažniausiai vijoklinius augalus. Taip galima gana daug sutaupyti žemės, kadangi su karkasų pagalba augalai auga aukštyn.
  • Standartinis Šis variantas dažniausiai pasirenkamas dėl gana paprastos konstrukcijos. Stengiamasi išnaudoti visą augalams sodinti skirtą plotą.
  • Šliejamas šiltnamis. Dažniausiai viena jo siena būna šliejama prie namo ar kito statinio. Svarbu tai, kad plėvele ar stiklu gaminta siena būtų į pietų pusę. Taip užsitikrinsite užtektinai saulės.

Matyt, jog yra gana platus šiltnamių pasirinkimas, kuris varijuoja priklausomai nuo to, ko konkrečiai asmuo nori. Bet kuriuo atveju, svarbiausia yra tai, kad sukurtas šiltnamis būtų pritaikytas kokybiško augalo augimui. Galbūt todėl, jei šiltnamį planuojate statyti pirmą kartą, mes jums rekomenduojame pasinaudoti profesionalų paslaugomis, kurie suteiks visokeriopą pagalbą už gana nedidelę kainą (ypač jei priemones turėsite savas). Taip galėsite būti tikras, kad augalams suteiktos pačios geriausio augimo sąlygos.

Kaip kokybiškas šiltnamis gali atsidurti mūsų sode? Šiltnamio statybų ypatumai

Šiltnamis – vieta, kurioje galima užauginti augaliukus, kurie mums padės išgyventi šaltuoju sezonu Lietuvoje. Šiuo metu tai pasirinkimas, kurį vertina ne tik kaimuose gyvenantys asmenys, tačiau taip pat ir miestiečiai, kurie ieško plotelių, kuriuose galėtų užsiauginti bent kelis pomidorus. Šiltnamis įprastai statomas vėlų rudenį, kad ankstyvą pavasarį jame jau būtų galima sodinti daržoves. Tiesa, speiguota žiema kartais sunaikina visas jūsų pastangas, tad daugelis tautiečių šiltnamio statybomis mieliau užsiima pavasario pradžioje.

Dydis ir kitos smulkmenos

Pirmiausia, siltnamiai yra pasiskirstę pagal dydį. Priklausomai nuo to, ką jame planuojate auginti – tokio dydžio pastarojo jums ir gali reikėti. Kaimeliuose gyvenantys asmenys, kurie nori užsiauginti daržovių tik sau – įprastai renkasi ne tokius ir didelius (iki 10 kvadratinių metrų) šiltnamius. Štai kitas dydis susijęs su tais, kurie auginą tam tikrą produkciją skirtą pardavimui. Tokie šiltnamiai gali nustebinti savo dydžiu. Tuo pačiu, neabejotinai, juos yra daug sunkiau pastatyti, tad labiau rekomenduojama pasinaudoti profesionalų paslaugomis. Apskritai, siltnamiai gali būti statomi vienam sezonui arba keliems. Nuo to dažniausiai kinta medžiagos iš kurių pastarasis yra statomas. Tuo pačiu, siekiant ilgalaikio rezultato, reikia labai tvirtai ištempti plėvelę, apgalvoti kitas smulkmenas, tad be pagalbininkų niekaip nepavyks apsieiti.

Medžiagų pasirinkimas ir vertinimas

Kaip jau minėjome, šiltnamiai gali būti statomi siekiant ilgalaikio arba priešingai – vieno sezoninio darbo rezultato. Dažniausiai tai priklauso nuo to, kokias medžiagas naudosite statyboms. Pavyzdžiui: stiklas ir medis neabejotinai suteikia galimybę džiaugtis daug ilgesniu rezultatu (net iki kelerių metų). Plėvelės dažniausiai neatlaiko atšiaurios žiemos, tad statant reikia įvertinti, kad ta vienkartinis variantas. Klausimas: koks geresnis pasirinkimas yra jums?

Statant šiltnamį dažnai iškyla klausimas: ar verta dėti pamatus? Šiuo atveju vėlgi, jei statysite stiklinį, tuomet pamatai yra labai geras pasirinkimas, kuris apsaugos augaliukus nuo šalčio ir drėgmės. Kitu atveju, statant šiltnamį iš plėvelės tuo nereikėtų apsiriboti. Paprasčiausiai – nėra tikslo. Tuo pačiu dažnai medžiagų pasirinkimas lemia tai, koks šiltnamis yra statomas. Jei pasikliaujama plėvelės pagalba – pastarasis dažniausiai būna iš vienos erdvės. Jei stiklinama – galite sugalvoti pačių įvairiausių angelių, kurios dailiai išsidėstydamos sukurs stilingą šiltnamį.

Ko tiksliai reikia keliaujant link kokybiško šiltnamio?

Siekiant pastatyti įprasta plėvele dengtą šiltnamį nesusidursite su didelėmis problemomis. Jei jums reikia nedidelio šiltnamio – tokiu atveju tikrai neverta samdytis profesionalų, kurie galėtų padėti pastarąjį pastatyti. Pateikiame pagrindines medžiagas ir priemones, kurių jums reikės, jei norėsite pastatyti įprastą, dažniausiai vienam sezonui tinkantį šiltnamį.

  • Poletileninė plėvelė turi būti pasirenkama kuo storesnė. Žinoma, yra visokių variantų, tačiau siūlome pasirinkti tokią, kuri per pirmą vasaros audrą nesuplyštų. Tuo pačiu rinkitės melsvą arba baltą spalvą. Pasitaiko atveju, kai asmenys nusprendžia uždengti juoda. Labai prastas pasirinkimas: ir augalai negaus saulės, ir šiltnamyje bus be galo tvanku. Per daug net ir augalams.
  • Vyriai, kurie reikalingi langams ir durims. Rekomenduojame daryti langus, kad labai karštą vasaros dieną galėtumėte labiau pravėdinti šiltnamį. Jei pasitaikys itin karšta vasara augalai gali paprasčiausiai sudžiūti.
  • Medžio rėmai, kurie reikalingi, kad šiltnamis stovėtų stabiliai. Pasirinkite kiek storesnius strypelius.
  • Vinukai ir kitos smulkmenos, kurių reikia, kad karkasas stovėtų stabiliai.

Štai taip paprastai galima džiaugtis kokybišku šiltnamiu, kuris jums tarnaus tiek laiko, kokį jį gebėsite pastatyti. Įvertinus faktą, jei šiltnamiai jums yra reikalingi ne vieną sezoną, tokiu atveju jau geriau kiek didesnė, tačiau viena investicija, kuri gali garantuoti, kad ne vieną sezoną galėsite džiaugtis kokybiškomis daržovėmis.

Jei, visgi, jums reikalingas yra didelis šiltnamis, tokiu atveju rekomenduojame pasisamdyti profesionalus, kurie atsižvelgdami į jūsų poreikius gebės pateikti kokybiškiausią variantą. Profesionalios komandos gana greitai, turėdamos visas reikalingas medžiagas, suteiks jums galimybę apsodinti savo šiltnamį norimomis daržovėmis.

 

 

 

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *