Slauga: ką reikia apie tai žinoti?

Slauga yra priskiriama gydytojo nurodymu žmonėms, kurie dėl ligos negali pasirūpinti savimi ir savo kasdienėmis procedūromis. Slauga suteikia medicininę, socialinę ir psichologinę pagalbą. Slauga gali būti teikiama tam skirtose įstaigose arba paciento namuose. Slaugos gavimo procesas nėra sudėtingas. Jei žmogus tikrai nebegali pasirūpinti savimi dėl ligos ar jos padarinių, yra kreipiamasi į jį gydantį gydytoją siuntimo slaugai gauti. Pagal esamą paciento būklę yra nustatoma, kokio tipo slaugos jam reikia. Minimali slauga siekia padidinti ar bent jau išsaugoti esamą paciento individualumą atliekant paprasčiausius kasdienius veiksmus. Slauga dauguma atvejų yra apmokama biudžeto lėšomis kiekvienam asmeniui.

Slaugos pradmenys

Slauga, kaip ir medicina yra viena seniausių profesijų pasaulyje. Slauga atsirado ir pradėjo vystytis dar priešistoriniais laikais. Slaugos poreikį didino žmonių instinktas rūpintis silpnesniais. Kia kurie tiki, jog šis instinktas atėjo iš motinystės ir tėvystės instinkto. Taip slaugos augimą skatino ir natūralus žmogaus noras išlikti. Senovės Indijoje buvo net aprašoma, koks turi būti slaugą atliekantis žmogus ir kokios turi būti jo charakterio savybės. Prasidėjus Kryžiaus karams tvirtovėse pradėjo steigtis religiniai ordinai, kurie užsiėmė ligonių slaugymu. Bėgant amžiams atsirado vis daugiau ligonių ir medicina klestėjo. Šalia jos ir slauga. Jaunos moterys prižiūrėdavo ir rūpindavosi ligonių gerbūviu, padėdavo su kasdieniais procesais. Šiuolaikinės slaugos pradininke yra laikoma Florensė Naitingeil. Ji siekė reformuoti slaugos profesiją ir parodyti šios profesijos svarbą. 

Slauga šiuolaikiniame pasaulyje

Nors slauga savo tikslu išlieka nepakitusi, jos pobūdis ir sudėtingumas auga kiekvienais metais. Atsiranda nauji poreikiai, naujos ligos ir nauji būdai padėti žmonėms gyventi kuo komfortabilesnį gyvenimą net ligos gniaužtuose. Slauga vystosi ir auga kiekvienais metais, todėl ir reikalavimai jos praktikai didėja. Tačiau tai tik rodo jos svarbą visuomenei ir jos žmonės. Slauga yra svarbi medicinos dalis, padedanti žmogui sunkiame jam gyvenimo tarpsnyje fiziškai ir emociškai. Kiekviena šalis dėl skirtingų suvokimų priima slaugytojo prasmę skirtingai. Gali skirtis kompetencijos ar reikalavimų sąrašas, tačiau esminis slaugos tikslas, padėti sergančiam, išlieka visose šalyse ir bet kuriame amžiuje.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *