Kaip apriboti prieigą prie kompiuterio vaikams

tėvų kontrolė

Jei naudojatės Windows 10 operacine sistema, papasakosime, kaip apriboti vaikų naudojimąsi jūsų kompiuteriu. Keletą vertingų patarimų davė lietuviai Ugetfix.com puslapio redaktoriai, nuolatos rašantys įvairius patarimus, kaip efektyviau išnaudoti savo kompiuterius.

Microsoft paskyra

Windows 10 turi Parental Controls funkciją. Tai yra tėvų nustatyta prieiga prie kompiuterio vaikams. Pradėti reiktų nuo Microsoft paskyros sukūrimo. Anksčiau ar vėliau prireiks, todėl galite laisvai sukurti Microsoft paskyrą savo vaikui. Į jo telefoną galite įdiegti OneDrive programėlę, kad jo nuotraukos iš karto atsirastų debesies talpykloje. Visa kita vaikui dar nelabai įdomu, bet jam paūgėjus gali prireikti ir Wordo ir Excelio ir puikios užrašinės OneNote. Bet grįžkime prie Microsoft paskyros. Kurdami ją orientuokitės į tai, kad sukursite ir Outlook.com (buvęs Hotmail) paštą, todėl pasirinkite tokį vardą, kurį nebūtų sunku atsiminti. Slaptažodį irgi parinkite lengvai prisimenamą. Kai būsite sukūrę Microsoft paskyrą, pereikite prie kitų žingsnių.

Vartotojo prisijungimas

Jei jūsų kompiuteris nebuvo apsaugotas slaptažodžiu, teks tai padaryti. Per Control Panel susiraskite User Accounts ir savo administratoriaus paskyrai nustatykite slaptažodį. Nelabai gerai kalbate angliškai ir bijote pridaryti klaidų? Windows 10 yra ir lietuvių kalba, kur viskas kuo puikiausiai išversta. Taigi, administratoriaus paskyra, su kuria jungsitės patys, turi turėti gana stiprų slaptažodį. Jūsų atžala, sužinojusi šį slaptažodį, gali panaikinti visus apribojimus ir daryti tai, ko tik panorės, kai nematysite.

Kai administratoriaus paskyra apsaugota, pereikite prie vaiko paskyros. Sukurkite vartotoją ir susiekite jį su jau sukurtu Microsoft vartotoju. Dabar jūsų vaikas galės prisijungti naudodamas Outlook el. paštą ir slaptažodį.

Šeimos nario patvirtinimas

Šioje vietoje siūlome apsišarvuoti kantrybe. Microsoft reikia žinoti, kad naujais sukurta paskyra yra jūsų vaiko, o ne suaugusiojo žmogaus. Dėl to reikia patvirtinti jį kaip vaiką. Tam reikės ne kartą prisijungti prie vaiko el. pašto ir paspausti įvairius kvietimus ir patvirtinimo nuorodas. Gali nepavykti iš karto, nes Microsoft mėgsta gana painius procesus. Kantrybės ir šiek tiek laiko. Kai vaikas bus pažymėtas jūsų Microsoft profilyje kaip šeimos narys, viskas galite pereiti prie kito etapo – apribojimų.

Tėvų kontrolė – apribojimai

Vaikui apribojimai yra redaguojami per suaugusiojo Microsoft paskyrą. Ką gi ten galima redaguoti? Visų pirma, galima nustatyti, kiek laiko vaikas gali praleisti prie ekrano. Laikas sunormuotas kas pusvalandį. Pedagogai ir gydytojai rekomenduoja 2 valandas per dieną, tačiau jūs būkite kiek geresni tėvai ir leiskite bent 3. To pakaks ir žaidimams pažaisti ir pamokoms paruošti.

Kitas apribojimas – kada vaikas gali naudotis kompiuteriu. Savaitės dienomis galima pažymėti, kad nuo 17 iki 20 valandos vaikas gali naudotis kompiuteriu. Šalia yra ir kitas nustatymas – XBOX naudojimas. Tai Microsoft žaidimų statistika. Prie XBOX paskyros vaikas turi jungtis ne tik per kompiuterį, bet ir per XBOX kompiuterį, todėl būkite atidūs dėl laiko apribojimų.

Dar vienas apribojimas – žaidimų įvertinimas. Kaip žinote, kompiuteriniai žaidimai ir kitoks turinys turi vertinimus pagal amžių. Vaikams aktualu apribojimai iki 7 metų ir iki 12 metų. Vyresniems vargu, ar jau reikia tų draudimų – kraujo ir smurto jie žaidimuose matę pakankamai ir pas draugus.

Tam tikrų interneto svetainių įtraukimas į juodąjį sąrašą yra tikras gėris. Drąsiai veskite visas pornografines svetaines, kurias tik randate naršyklės istorijoje ir laikinuose failuose, net jei jose lankosi tėtis ;)Taip pat galima įvesti ir kitas svetaines, pavyzdžiui Facebook. Va tada rizikuojate sulaukti rimtos nemalonės, tačiau tai gali būti puiki motyvacinė priemonė neklaužadoms apraminti.

Gaila, kad Microsoft nutraukė Windows Phone projektą, nes tai idealiausias telefonas vaikams – jame galioja tėvų kontrolės nustatymai, kaip ir kompiuteryje.

Sėkmės nustatant apribojimus. Atminkite, kad juos galite pakeisti. Ir neatskleiskite administratoriaus slaptažodžio, nes nuo šiol jis geidžiamiausias jūsų vaiko „laimikis“.

Jei jūsų atžala sugebės nulaužti Tėvų kontrolės nustatymus, siūlome nebevargti ir nuimti slaptažodį – jis nebe kliūtis jaunajam hakeriui. Dabar turite kitų problemų – į jūsų namus bet kada gali pasibelsti kiberpolicijos pareigūnai, nes hakeriai savo įgūdžius tobulina ne namų kompiuteriuose…

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *