Apie laiškus, paštą ir dovanas

dovanu atvirukas

Šiandien, kai elektroninis paštas daugeliu kriterijų pirmauja prieš įprastą laiškų ir siuntų paštą, fizinės korespondencijos siuntimas yra žymiai sumažėjęs. Pašto darbuotojai pastebi, kad prieš šventes tiek laiškų, tiek siuntinių siuntimų padaugėja, bet nežymiai.

Įdomu, kiek šiemet bus siuntinių metams baigiantis? Juk visai neseniai visą Lietuvą ir tautiečius, gyvenančius užsienyje, pasiekė nemaloni žinia, kad pašto įkainiai žada nemenkai padidėti.

Masiniai sveikinimai

Kad ir kokios siuntinių kainos būtų, laiškai ir siuntiniai vis tiek bus siunčiami. Tiesiog taip jau yra, kad vyresnio amžiaus žmonėms vis dėlto mielesnis paštu atsiųstas popierinis atvirukas nei gautas elektroninis sveikinimas. Jiems tai viena iš gyvenimo vertybių.

Pagalvokime, juk dažnai skubėdami kone visiems pažįstamiems siunčiame tą patį elektroninį atviruką ar sveikinimą. Taip būna ir su trumposiomis telefonų žinutėmis. Pavyzdžiui, per Kalėdas ar Velykas ne tik siunčiame tokias pačias žinutes giminaičiams ir draugams. Tačiau ir patys nuo skirtingų gavėjų dažnai gauname keletą vienodų žinučių.

Apie atvirukus

Tad ar ne metas šiemet susimąstyti ir kitaip pažvelgti į artimųjų sveikinimą? Visų pirma, popierinis atvirukas nusiųstas paštu kaip laiškas jau bus žymiai geresnė ir tikresnė dovana nei elektroninis sveikinimas.

Nusipirkus atviruką kone kiekvienam kyla klausimas, kokį gi sveikinimą parašyti? Prekybininkai „besirūpindami“ mumis ir „taupydami“ mūsų brangų laiką šioje vietoje vėlgi siūlo sprendimą. Prekybos centruose ir spaudos prekybos vietose gausu atvirukų įvairiausiomis progomis jau su joms tinkamais sveikinimais.

Nesigundykime šiomis vilionėmis. Pirkime neužrašytą atviruką ir sveikinimus rašykime ranka patys. O sveikinimai patys geriausi būna tie, kurie rašomi ir sakomi iš širdies, nuoširdžiai ir nebūtinai rimuotai.

Rankų darbo atvirukai

O ką daryti, jei norime giminaičiui į užsienį nusiųsti mielą atviruką, tačiau masinėje prekybose esantis pasirinkimas netenkina? Aišku, galime juos pagaminti patys – tai būtų pati puikiausia ir daug išlaidų nereikalaujanti rankų darbo dovana. Na, laiko sąnaudų, žinoma, sueikvosianti kiek daugiau nei pareikalausianti piniginių išteklių.

Pagaminti atviruką – tai ne tik meninis, bet ir pakankamai techninis darbas. Juk nei šiaip, nei taip atrodytų atvirukas, kurio kraštinės būtų nelabai lygiai nukirptos ranka.

Kas nori, gali ir sugeba – pirmyn ir gaminkite! O kas neturi įkvėpimo, paieškokime įdomesnių sprendimų ir formų.

Rankų darbo dovanos

Dabar beveik kiekvienas turime giminaičių, draugų, pažįstamų, jau ilgą laiką gyvenančių užsienyje. Kai kurie dar tik neseniai nusprendė pakeisti savo gyvenimą, tikėdamiesi, žinoma, geresnės ateities.

Prisimenant juos, norisi gimtadienio ar kita proga padovanoti kažką mielo, šilto ir, žinoma, lietuviško.

Lietuvių amatininkai gali pasiūlyti įvairių lietuviškumu dvelkiančių rankų darbo dovanų jūsų artimiesiems. Populiariausios ranku darbo dovanos – tai įvairūs dekoratyviniai molio, stiklo ir tekstilės gaminiai, bei daugelis kitų rankomis gamintų mielų niekučių.

Medus ir žvakės

Dažnai tenka girdėti, kad iš Lietuvos siunčiamos ne tik dovanos – daiktai, bet ir maisto produktai. Tai duona, šakočiai, kiti saldumynai, rūkyti mėsos gaminiai, prieskoniai.

Dar vienas iš maisto produktų, keliaujantis pas užsienyje gyvenančius tautiečius, yra medus. Tai ne tik pakankamai ilgą galiojimo laiką turintis produktas, bet ir lietuviškas vaistas nuo peršalimo ligų. Gražiai įpakuotas tikro lietuviško medaus indelis – puikiausia dovana bet kam.

Medumi gali kvepėti ir iš bičių vaško pagamintos įvairių formų žvakutės. Tokia lietuvių amatininkų rankų darbo dovana ne tik sušildys savo šviesa ir šiluma, bet ir maloniai nuteiks švelniai dvelkdama medumi.

Gintaras

Jei jau kalbame apie tikras lietuviškas ir dar rankų darbo dovanas, negalima būtų nepaminėti gintaro dirbinių. Kiekviename gintaro gabalėlyje atsispindi tikrasis mūsų tautos istorijos unikalumas. Žinoma, Baltijos jūra išmeta gintarą ne tik Lietuvos pakrantėje. Tačiau tai, kaip mūsų menininkai jį apdirba, kokius gaminius gamina, išskiria mus iš kitų tautų.

Ne tik įprasti karoliai, apyrankės, auskarai gaminami iš gintaro. Kasdien kintančiam visuomenės skoniui gintaro meistrai stengiasi pasiūlyti kuo daugiau naujovių. Taigi tai, kas sena, atrandama naujai ir vertinama su nauju požiūriu.

Ar pamenate kaleidoskopus – tokius vamzdelius, kuriuos sukant ir į kurių centrą žiūrint keisdavosi įvairių spalvų raštai? Nauja kaleidoskopo idėja su gintaro gabalėliais viduje – originaliai lietuviška rankų darbo dovana tiek vaikui, tiek suaugusiam.

Pabaigai

Nebijokime ieškoti to, kas būdinga mūsų tautai ir mūsų kraštui. Visa tai juk išskiria mus iš kitų žmonių ir iš kitų tautų. Dovanodami lietuvių menininkų ir amatininkų rankų darbo dovanas artimiesiems ir kitų tautų žmonėms, skleisime žinią apie Lietuvą.

Drąsiai puoselėkime Lietuvos istoriją!

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *