Kuriai grupei priklauso lietuvių kalba?

vertimų biuras VilniujeŠiuo metu pasaulyje daugiau kaip 200 valstybių, kuriose gyvena daugiau kaip 7 milijardai žmonių, iš prigimties norinčių bendrauti ir komunikuoti su kitais žmonėmis. Todėl pasaulyje randasi per 6800 įvairiausių kalbų, kuriomis žmonės gali susikalbėti su kitais žmonėmis. Lietuvoje valstybinė kalba yra lietuvių kalba, priklausanti Baltų kalbų grupei. Tačiau vertimų biuras Vilniuje ar kitų kalbų išmanymas gali padėti susikalbėti ir ne tik gimtąja kalba. Ir nors dažnai sakome, jog esame maži, mūsų mažos valstybės kalba, pasirodo, domina įvairių šalių mokslininkus.

Nors vien pasaulyje esamų kalbų skaičius gali stebinti, kalbos jungiamos į kalbų grupes, o šios – į šeimas. Kalbos į šeimas skirstomos pagal jų giminiškumą Dažniausiai jos yra kilusios iš savo prokalbės ir turi šiokių tokių panašumų, istorinių bendrysčių. Pavyzdžiui, lietuvių kalba priklauso indoeuropiečių kalbų šeimai. Tuo tarpu šeimos gali būti labai didelės, todėl jos dar gali būti skirstomos į kalbų grupes. Kaip ir mūsų kalbos atveju.

Lietuvių kalba dar priklauso Baltų kalbų grupei, kuria domisi ne tik dažnas vertimų biuras Vilniuje, bet ir kalbotyros specialistai įvairiose pasaulio šalyse. Turbūt net ne visi lietuvaičiai žino, tačiau Baltų grupėje kartu su lietuvių kalba yra išlikusi tik viena gyvoji kalba – latvių. Taip vadinama kalba, kuri vis dar naudojama pasaulyje tarp žmonių. Tačiau Baltų grupei taip pat priskiriamos ir kelios kitos, jau mirusios kalbos. Tai prūsų, kuršių, jotvingių, sėlių ir žiemgalių kalbos.

Įdomu tai, kad Baltų kalbų grupė yra tyrinėjama visame pasaulyje. Ne tik profesionalus vertimų biuras Vilniuje, bet ir kokioje kitoje valstybėje dirbantys specialistai domisi Baltų kalbų grupe. Pirmiausia todėl, jog tai viena archaiškiausių kalbų grupių, kurioje vis dar yra net dvi iki šiol išlikusios kalbos. Todėl mokslininkai nuolat tyrinėja šią grupę ir bando atrasti naujų dalykų. Be to, dažai sakoma, jog lietuvių kalba yra labai sudėtinga. O pasak specialistų, būtent kalbos sudėtingumas ir yra vienas iš ženklų apie kalbos amžių. Dar vienas įrodymas, jog lietuvių kalba yra itin sena – iki šiol atrandama nemažai panašumų su sena sanskrito kalba net ir dabar vartojamuose lietuviškuose žodžiuose.

 

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *