Eurolygos turnyras ir jo formato pokyčiai

Kartas nuo karto stebite krepšinio rungtynes? O gal krepšinis yra pati mėgstamiausia jūsų sporto šaka, todėl krepšiniui būnate linkę skirti pakankamai daug laiko ir dėmesio? Jei taip, tuomet neabejotinai stebite ir Eurolygos varžybas. Turbūt kiekvienas puikiai žino, kad Eurolyga yra paties aukščiausio lygio profesionalaus klubinio krepšinio turnyras Europoje, kurį organizuoja „Euroleague Basketball“.

Didžiulį susidomėjimą Eurolygos turnyru kasmet parodo ir labai suaktyvėjančios lažybos internetu, masiškai parduodami krepšinio rungtynių bilietai, nuolatos naujienų portaluose mirgančios antraštės apie įvykusias ar dar tik vykstančias krepšinio rungtynes, krepšinio komandų sudėtis, trenerių pasisakymus ir kt. Trumpiau tariant, vos tik prasideda Eurolygos krepšinio varžybos, Europa tiesiog pasineria į šį čempionatą, stebėdami kiekvienas rungtynes ir sirgdami už savo mėgstamas komandas.

Jei reguliariai stebite Eurolygos varžybas ir tai darote jau daugybę metų, turbūt jau spėjote pastebėti, kad šio čempionato formatas laikui bėgant keitėsi ne vieną kartą. Anuomet iki 2000 m. šį čempionatą organizavo FIBA, todėl jis taip pat turėjo ir kitokį pavadinimą, kuris buvo Europos čempionų taurė. Tuo tarpu 2009 m. pasikeitė čempionato formatas, o praėjus 3 metams tai buvo padaryta dar kartą. Nuo 2012 m. po pasibaigusio reguliariojo sezono į TOP šešioliktuką patekę krepšinio klubai buvo suskirstomi į 2 grupes, kurių kiekvienoje buvo po 8 komandas. Jos tarpusavyje sužaisdavo po vienas rungtynes namuose ir išvykoje. Galiausiai į ketvirtfinalio etapą patekdavo po 4 pačias stipriausias komandas iš kiekvienos grupės.

Praėjus dar trejiems metams, 2016 m. Eurolygos turnyras naujų pokyčių sulaukė dar kartą. Nuo 2016-2017 m. Eurolygos sezono šiame čempionate dalyvauja ne 24, o šešiolika komandų. Prasidėjus reguliariajam sezonui krepšinio komandos tarpusavyje žaidžia po 2 kartus – tiek namuose, tiek ir išvykoje. Ketvirtfinalio etape pasilieka aštuonios komandos, kurios yra skirstomos pagal jų pajėgumą (t.y. iki tol pasiektus rezultatus). Šios komandos tarpusavyje žaidžia iki 3 pergalių, iš kurių 4 geriausiai pasirodžiusios komandos patenka į finalinį ketvertą. Pastarajame būna žaidžiami pusfinaliai ir finalai. Taigi, kaip matote, bėgant metams Eurolyga yra patyrusi pakankamai daug pokyčių.

Panašūs straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *